Feng Shui

Feng Shui dla jednych coś fascynującego, dla wielu synonim zabobonu i przesądów lub też nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy a dla innych nic nie mówiące słowo. Niestety istnieje wiele koncepcji Feng Shui, która zakorzeniona jest w mitach i przesądach. Sztuka Feng Shui nie ma nic wspólnego z zabobonem, filozofią czy religią ani, nie jest także orędowniczką żadnych praktyk mistycznych. Wielu ludzi łączy Feng Shui z kulturą chińską, która jest bogata w motywy, pozytywne symbole czy remedia takie jak: dzwonki, żabki gdzie klasyczne Feng Shui nie ma z tym nic wspólnego, ponieważ Klasyczne Feng Shui to studium czasu i przestrzeni dla ludzi.

 

Szkoła zwana klasycznym lub tradycyjnym Feng Shui opiera się na naturalnych umiejętnościach. Wiedza ta ma pomóc w sukcesie, może usunąć przeszkody, które osłabiają dom, firmę, lecz wszystko zależy od zaangażowania i celu postawionego przez nas. Nauka ta nie tylko umożliwia poprawę jakości życia w wielu dziedzinach, ale pomaga też zrozumieć samego siebie. Feng Shui to sztuka i umiejętność życia w harmonii z siłami natury.

 

Przychodzi w naszym życiu nie raz taki moment, gdy czujemy, że coś jest nie tak. Plany, które układamy nie idą po naszej myśli. Partnerzy, których spotykamy w naszym życiu dają nam lekcje przetrwania a nie stabilizacji i przyjaciela na przyszłość. Mieszkania czy domy, które pochłonęły nasze oszczędności nie są dla nas azylem tylko miejscem, w którym odczuwamy niepokój. Nagle zaczynamy chorować, a dzieci mają problemy z rówieśnikami czy w szkole.

 

To samo dotyczy prowadzonej firmy czy miejsca pracy. Sukces w biznesie buduje się od podstaw. Bardzo ważne jest zaangażowanie i wkład właściciela firmy. To on tak naprawdę jest tym kołem napędowym. Jednak dążenie do wytyczonego celu określonego przez założyciela firmy to jedno, a przeszkody, które stają na drodze to drugie. Czasami trudno jest przewidzieć, jakie one będą. Jednak umiejętnie wykorzystując wiedzę mistrzów Feng Shui można ich uniknąć lub też zminimalizować straty, jakie mogą być wynikiem nagłych niepowodzeń.

 

Przyczyna naszych problemów leży przede wszystkim w naszym najbliższym otoczeniu czyli w domu, firmie i okolicy. Otoczenie wpływa na nas czy tego chcemy czy nie. Jeśli poznamy zasady tego wpływu i zastosujemy je w domu, w firmie czy w naszym stylu życia łatwiej nam będzie zrozumieć wszystko to co doświadczamy i pokonywać w umiejętny sposób odnosząc sukcesy.

 

Pierwszą rzeczą aby tego dokonać jest gotowość to podjęcia wysiłku niezbędnego do przeprowadzenia zmian. Oczywiście to połowa sukcesu ale do całkowitego potrzebna jest wiedza klasycznego Feng Shui. Dzięki tym dwóm składnikom nasze środowisko, otoczenie i miejsce będzie nas wspierać zgodnie z naszym potencjałem. Wiedza ta służy maksymalnemu wykorzystaniu pozytywnych wpływów otoczenia i zniwelowaniu tych niekorzystnych. Zaufajmy doświadczeniu starożytnych mistrzów Feng Shui, którzy przez tysiące lat obserwowali naturę i skrzętnie notowali swoje wnioski.

 © 2010  |  ARTISM Projektowanie i Aranżacja Wnętrz Jowita Mądrzak Nota prawna